Wyjątkowe miejsce w środku Europy

Opis

Główny kompleks Alvernia Planet składa się z budynków o łącznej powierzchni 17,425 m2 w tym 13 kopuł połączonych przeszklonymi pasażami i drugim kompleksem budynków. Łączna powierzchnia terenu Alvernia Planet wynosi 14,21 ha. W pobliżu budynków znajduje się parking z 180 miejscami, z możliwością rozbudowy do 1000 miejsc.

To niezwykłe miejsce znajduje się pomiędzy Krakowem a Katowicami, w pobliżu granicy dwóch województw - małopolskiego i śląskiego zamieszkałego przez 8 mln osób w promieniu 100 km, w bliskim sąsiedztwie Krakowa - miasta odwiedzanego przez 12 mln turystów rocznie.

Komunikacja / sąsiedztwo

Alvernia Planet znajduje się w miejscowości Nieporaz, tuż przy autostradzie A4 rozciągającej się na południu Polski od granicy z Niemcami na zachodzie do granicy z Ukrainą na wschodzie. Bliskość węzła autostradowego Rudno sprawia, że jest on łatwo dostępny zarówno z Krakowa (33 km od centrum miasta), jak i z Katowic (46 km od centrum miasta).

W pobliżu kompleksu znajdują się dwa duże lotniska - Kraków - Balice i Katowice-Pyrzowice, obsługujące w sumie ponad 8 mln pasażerów rocznie.

Oprócz zalet związanych z komunikacją, na uwagę zasługuje również otoczenie. Najbliższe sąsiedztwo obejmuje tereny zielone Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego i ruiny zamku w Tenczynie.

Projekt Alvernia Planet

Projekt zakłada przekształcenie futurystycznego kompleksu 13 kopuł w unikalny park rozrywki i edukacji. Będzie on wykorzystywał najnowocześniejsze technologie i rozwiązania audio-wizualne, głównie technologię VR/AR, hologramy, op-art oraz obrazowanie światłem.

W planach jest stworzenie 13 gwiezdnych parków, a Alvernia Planet jest pierwszym etapem tego projektu. Dwanaście dodatkowych lokalizacji zostanie starannie wytypowanych na całym świecie i będą funkcjonować na zasadach franczyzy. Franczyza obejmie ogólną koncepcję parku, specyficzną i unikalną architekturę, scenariusz, prawa własności intelektualnej, BMS oraz dodatkowo zalecane rozwiązania technologiczne, wykonawców i partnerów. Ich ostateczna lokalizacja będzie uwzględniać efekt synergii poszczególnych obiektów i zapobiegać bezpośredniej konkurencji.

Infrastruktura

MEDIA

  • Przyłącza elektryczne do 9MW (15 kV/400 V), dwa generator prądu o mocy 1056 kW każdy ze zbiornikami na olej napędowy o łącznej pojemności 12tys litrów, dwa zasilacze awaryjne pracujące równolegle o mocy 160 kVA każdy oraz jeden o mocy 300 kVA, trzy niezależne dedykowane sieci elektryczne dla odbiorów na terenie obiektu
  • Przyłącze gazowe dla ogrzewania
  • Przyłącze wodne z systemem filtrów firmy Eurowater (żwirowe, węglowe, odwróconej osmozy, zmiękczania)
  • Biologiczna oczyszczalnia ścieków

INSIDE and OUTSIDE

  • Centrale wentylacyjno klimatyzacyjne TRANE z funkcją ogrzewania I chłodzenia dla każdego z budynków
  • Okablowanie strukturalne Panduit miedziane i światłowodowe wraz z infrastrukturą sieciową Cisco oraz WiFi  
  • Przyłącza światłowodowe WAN umożliwiające przyłączenie Internetu bez limitu
  • Fizyczne systemy Ochrony: CCTV Videotec kamery, bariery mikrofalowe, kontrola dostępu w oparciu o czytniki linii papilarnych SUPREME Inc., system p.pożarowy firmy ESSER,
  • 24/7 ochrona

 

Aplikacje VR